توسعه گردشگری خوزستان در گرو تعامل بخش دولتی و خصوصی

توسعه گردشگری خوزستان در گرو تعامل بخش دولتی و خصوصی

نائب رئیس اول کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی اهواز: توسعه گردشگری خوزستان با همکاری و تعامل بخش دولتی و خصوصی امکانپذیر می‌شود. پیمان نبهانی به وجود مناطق مختلف با ظرفیت‌های گردشگری متفاوت در خوزستان اشاره کرد و گفت: این مناطق و ظرفیت‌ها به صورت تدریجی در حال شکوفایی هستند و هر اتفاق خوبی که در استان

نائب رئیس اول کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی اهواز: توسعه گردشگری خوزستان با همکاری و تعامل بخش دولتی و خصوصی امکانپذیر می‌شود.

پیمان نبهانی به وجود مناطق مختلف با ظرفیت‌های گردشگری متفاوت در خوزستان اشاره کرد و گفت: این مناطق و ظرفیت‌ها به صورت تدریجی در حال شکوفایی هستند و هر اتفاق خوبی که در استان رخ می‌دهد متاثر از فعالیت‌ها و عملکرد خوب گذشته است.

وی افزود: رسیدن به هدف توسعه گردشگری مطلوب در استان فقط با همراهی دستگاه‌های دولتی و نیز تعامل دستگاه‌های دولتی و خصوصی امکانپذیر است.

نبهانی ادامه داد: به دلیل این‌که پیش از این اولویت اقتصادی خوزستان گردشگری نبوده، صنعت گردشگری برای رسیدن به نتیجه مطلوب در حوزه گردشگری راه طولانی در پیش دارد.

نائب رئیس اول کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی اهواز با بیان این‌که خوزستان سهم ویژه‌ای در اقتصاد کشور دارد، اضافه کرد: صنعت‌های اقتصادی خوزستان شامل چند عامل ارزآور و عظیم است که شامل فولاد، پتروشیمی، نفت، کشاورزی، بنادر و… است و شاید همین صنایع باعث شد تا صنعت گردشگری در گذشته حداقل تاثیری در این استان داشته باشد.

نبهانی می‌گوید: به همین دلیل اشتغال در بخش گردشگری بسیار کم بود و باعث شد وضعیت گردشگری خوزستان متاثر از این سیاست‌گذاری‌ها جزو اولویت‌های آخر اقتصادی باشد.

وی گفت: پس از شرایط تحریم، سیاست‌گذار به این نتیجه رسید که در یک اقتصاد به شدت دولتی در استان می‌شود بخش‌های دیگری را که مهمترین آن‌ها گردشگری است فعال کرد. از آن زمان تاکنون اقدامات گردشگری خوبی در سطح استان به صورت تدریجی در حال انجام است.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 1 در انتظار بررسی : 1 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.