مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان درباره مسایل و حواشی اخیر پیش آمده در شرکت نیشکر هفت گفت: درباره مسایل به وجود آمده در شرکت نیشکر هفت تپه و درگیری چندتن از کارگران با مدیرعامل شرکت و اعلام عدم نیاز مدیریت نیشکر هفت تپه به عده ای از کارگران و ارجاع موضوع به اداره کار، بلافاصله به دلیل اهمیت موضوع هفت تپه و جلوگیری از هرگونه سواستفاده احتمالی دشمنان و معاندان، مسولان استانی برای بررسی موضوع ورود کردند.
به گزارش پایگاه خبری روزنامه نیوز؛ ارسلان غمگین تاکید کرد:موضوعات کارگری باید از مسیر قانونی و به دور از جنجال بررسی شود. ورود مسوولان استانی به موضوع صرفا برای جلوگیری از هرگونه مشکل تا بررسی دقیق زوایای مختلف آن بوده است و از اخراج کارگران هم جلوگیری شود. بر همین اساس حقوق و مزایای کارگران مذکور هم کاملآ پرداخت می شود. مدیریت شرکت در نامه ای تا تعیین تکلیف وضعیت کارگران، آن ها را ممنوع الورود کرده است که قطعا اداره کار شهرستان شوش آمادگی دارد تا به شکایت کارگران مذکور در اسرع وقت رسیدگی کند.
غمگین افزود: به طور کلی قطعا نگاه دولت به ویژه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، حفظ اشتغال، رونق تولید و رعایت قانون برای همه (چه کارفرما چه کارگر) است. اصول و انضباط و رفتارسازمانی از سوی همه بسیار مهم و برای ادامه روند تولید در هر کارخانه یا شرکتی حیاتی است .
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان با اشاره به اظهار نظر برخی نمایندگان مجلس شورای اسلامی در مورد اتفاق های اخیر شرکت نیشکر هفت تپه گفت: به نظر می رسد به لحاظ حفظ آرامش و روند تولید و مهم ترین موضوع دیگر حفظ اشتغال موجود بهتر است از اظهار نظر های غیرکارشناسی خودداری کنیم و موضوعی کاملا صنفی و درون یک شرکت را سیاسی و امنیتی نکنیم تا ناخواسته خوراک به دشمنان نداده باشیم.