مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان با اشاره به قرار گرفتن استان خوزستان در بین ۳ استان برتر کشور در حوزه مشارکت خیرین مدرسه ساز؛ عنوان کرد: در ۳ سال گذشته بالغ بر ۶ هزار کودک بازمانده از تحصیل با چرخه تعلیم و تربیت استان بازگشتند. همچنین معلمان خوزستانی با تولید ۱۳۷۳ محتوای تخصصی پیشتاز عرصه تولید محتوای الکترونیکی در کشور هستند.


به گزارش پایگاه خبری روزنامه نیوز، کورش مودت شامگاه روز دوشنبه ۳۱ شهریورماه ۹۹ در جلسه مجمع نمایندگان خوزستان در مجلس شورای اسلامی با وزیر آموزش و پرورش اظهار کرد: مجموعه تعلیم و تربیت استان با راه اندازی استودیو آوای مدرسه با اعتباری بالغ بر ۵ میلیارد ریال به عنوان استان پیشتاز در عرصه تولید محتوای الکترونیکی شناخته شد.

وی با بیان اینکه اجرای طرح جذب بازماندگان از تحصیل یکی از برنامه های اولویت دار آموزش و پرورش استان در ۳ سال گذشته بوده است؛ توضیح داد: تاکنون ۶ هزار کودک بازمانده از تحصیل در خوزستان شناسایی و به چرخه تعلیم و تربیت بازگشته اند‌.

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان اضافه کرد: طرح جوانه ها یکی از دیگر از طرح های آموزش و پرورش استان برای ارتقای شاخص عدالت آموزشی در مناطق و نواحی استان است که در این طرح شاهد بورس تحصیلی ۱۲۵۰ دانش آموز در مناطق کم برخوردار استان بود.

مودت در پایان ضمن تقدیر و تشکر از زحمات مجمع نمایندگان مردم خوزستان در مجلس شورای اسلامی در راستای کمک به مجموعه تعلیم و تربیت استان؛ یادآور شد: استان خوزستان به عنوان یکی از استان های پیشرو در نهضت تولید محتوای الکترونیکی توانسته است با استفاده از ظرفیت دبیران و آموزگاران برتر در راستای تولید محتوای الکترونیکی فاخر گام های کلیدی و تعیین کننده بردارد.