مدیریت هوشمند مصرف آب و گاز با کنتورخوان‌ از راه دور

مدیریت هوشمند مصرف آب و گاز با کنتورخوان‌ از راه دور

متخصصان یک شرکت دانش‌بنیان که در زمینه تولید انواع تجهیزات مصرف آب و گاز فعالیت می‌کنند، موفق شده‌اند کیت‌های قرائت از راه دور مصرف گاز و آب را در داخل کشور بومی‌سازی کنند.   به گزارش پایگاه خبری روزنامه نیوز ، مجید محمدی، مدیرعامل این شرکت دانش‌بنیان گفت: با طراحی و تولید کیت‌های قرائت از

متخصصان یک شرکت دانش‌بنیان که در زمینه تولید انواع تجهیزات مصرف آب و گاز فعالیت می‌کنند، موفق شده‌اند کیت‌های قرائت از راه دور مصرف گاز و آب را در داخل کشور بومی‌سازی کنند.

 

به گزارش پایگاه خبری روزنامه نیوز ، مجید محمدی، مدیرعامل این شرکت دانش‌بنیان گفت: با طراحی و تولید کیت‌های قرائت از راه دور کنتورهای مصرفی، به این دغدغه پاسخی هوشمندانه و فناورانه داده‌ شده است و با پیاده‌سازی این محصول در حوزه مصرف گاز، زمینه را برای صرفه‌جویی و بهینه‌سازی مصرف فراهم کرده‌ایم.

 

محمدی، یکی از مزایای کیت قرائت از راه دور کنتور گاز دیافراگمی را عدم نیاز به تعویض کنتور دانست و افزود: کیت‌های تولید شده روی کنتورهای موجود نصب شده و اطلاعات کنتور را به مرکز کنترل و روی نرم افزار اسکادای تولیدی شرکت ارسال می‌کنند.

 

وی با اشاره به تولید و تجاری‌سازی کیت قرائت از راه دور کنتورهای دیافراگمی گاز به عنوان یکی از دستاوردهای این شرکت دانش‌بنیان، گفت: کیت قرائت از راه دور با قیمتی در حدود یک دوم قیمت رقبای خارجی در کشور عرضه می‌شود و ضمن افزایش سرعت در فرآیند قرائت مصرف، زمینه را برای تحلیل داده‌ها و کمک به بهینه‌سازی مصرف گاز در ابعاد کلان فراهم می‌کند.

 

این فعال فناور، درباره مزایای این محصول دانش‌بنیان، اظهار کرد: استفاده از الگوریتم‌های روزآمد و پیشرفته در قرائت و تحلیل داده‌ها، امکان به روزرسانی، پشتیبانی و قابلیت ارتقاء را می‌توان از مهم‌ترین مزیت‌های این محصول دانست و همچنین ‌کیت قرائت از راه دور این شرکت در حدود ۲۱۸ دلار است در حالی که مشابه چینی آن حدود ۴۵۰ دلار است.

 

به نقل از معاونت علمی ریاست جمهوری، وی با اشاره به نیاز جدی در حوزه هوشمندسازی کنتورها و مدیریت هوشمند مصرف، گفت: در حوزه کنتور گاز و هوشمندسازی این کنتورها، حدود ۲۴ میلیون مشترک گاز در کشور وجود دارد که این کنتورها باید هوشمند شوند. همچنین در حوزه آب ۲۷ میلیون مشترک در کشور وجود دارد. همچنین با توجه به فعالیت ۵۰۰ هزار چاه کشاورزی در ایران هوشمندسازی اندازه‌گیری مصرف این مجموعه‌ها هم در مدیریت مصرف آب کشور ضروری است.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.