×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
false
false
false

رئیس مجمع نمایندگان خوزستان گفت: پروژه قطار شهری اهواز همزمان با سایر کلانشهرها شروع شد اما پیمانکار به تعهدات خود عمل نکرد و تاکنون به سرانجام نرسیده است.

به گزارش پایگاه خبری روزنامه نیوز، رئیس کمیسیون عمران مجلس، رئیس مجمع نمایندگان خوزستان و جمعی از اعضای شورای شهر اهواز روز جمعه از آخرین وضعیت پروژه متروی اهواز بازدید کردند.

سید کریم حسینی، نماینده مردم اهواز با بیان اینکه نمایندگان اهواز در مجلس از روزهای نخست فعالیت پیگیر وضعیت متروی این کلانشهر بودند، گفت: با توجه به سفر رئیس مجلس به خوزستان در جلسات قبل از سفر این موضوع را به وی اطلاع دادیم و این جلسات منجر به بازدید امروز رئیس کمیسیون عمران از این پروژه شد.

وی افزود: همانطور که شهروندان اطلاع دارند قرارداد این پروژه از سال ۸۵ نوشته شد و تا سال ۹۲ کار در برخی از مواقع مقطعی و در برخی از مواقع به‌صورت مستمر انجام شد و تاکنون ۶۰۰ میلیارد تومان از سوی کارفرما یعنی شهرداری اهواز هزینه شده که این مبلغ دو برابر مبلغ پیمان است ولی متأسفانه حتی یک خط از ۴ خط پیش بینی شده برای این پروژه فعال نشد.

رئیس مجمع نمایندگان خوزستان در مجلس عنوان کرد: جای تأسف دارد که این پروژه همزمان با سایر کلانشهرها شروع شد اما تاکنون به سرانجام نرسیده است؛ امروز گزارش مبسوطی از سوی مسؤولان شهری و نماینده پیمانکار شنیدیم و مشخص شد که شرکت پیمانکار علاوه بر اهواز در پروژه تک خطه مترو شهر قم هم نتوانسته به تعهدات خود عمل کند.

وی گفت: به همین دلیل بدون در نظر گرفتن هر شرایطی برای شرکت پیمانکار و کارفرما، نمایندگان مردم اهواز به صورت جدی پیگیر این هستند که پروژه دوباره آغاز به کار شود و با افرادی که در اجرای آن تعلل داشتند، برخورد شود.

حسینی عنوان کرد: شرکت پیمانکار هم ناتوانی خود را نشان داده و تاکنون هزینه‌های سنگین و سرمایه‌های زیادی در این طرح انجام شده و هرچه زمان بگذرد، اتلاف هزینه محسوب می‌شود.

وی بیان کرد: ما تقاضای شروع به کار مجدد و تعیین تکلیف این پروژه هستیم تا مردم اهواز در کوتاه ترین زمان ممکن از خدمات پروژه مترو بهره ببرند.

false
false
false
false

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true