علی گلمرادی

علی گلمرادی

دکتر علی گلمرادی :
دولت هیچ موافقتی با انتقال آب کارون به زاینده‌رود نکرده است/ نقد و تذکر جایگزین انتشار اخبار غیر واقع شود

انماینده مردم شهرهای بندر ماهشهر، بندر هندیجان، امیدیه و بندر امام خمینی در مجلس شورای اسلامی در مصاحبه ی اختصاصی با پایگاه خبری روزنامه نیوز به انتشار اخباری مبنی بر موافقت دولت با انتقال آب کارون به زاینده رود، گفت: استاندار اصفهان وعده جاری شدن آب به زاینده رود از محل سد مذکور را داده است و این اقدام ربطی به برداشت آب از سرچشمه‌های کارون ندارد.
به گزارش پایگاه خبری روزنامه نیوز ، علی گلمرادی در این خصوص بیان داشت: خوزستان به همان اندازه که شاهرگ حیاتی و اقتصادی کشور شناخته می‌شود، به همان اندازه هم پاشنه آشیل کشور نیز است و این مسأله را هم دولت می‌داند و هم نمایندگان محترم مجلس، بنابراین هیچ تصمیمی که بخواهد برای حل مشکل نقطه‌ای دیگر، به مشکلات این استان اضافه کند، اتخاذ نخواهد گردید، زیرا خوزستان استانی فرا منطقه‌ای بوده و همواره نگاه به معضلات آن، نگاهی ملی می‌باشد.
عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی افزود: در آخرین صحبتی که با ریاست محترم جمهوری داشتیم، بر این مسأله که امکان برداشت آب از سرچشمه‌های کارون وجود ندارد تأکید شد و مورد تائید رئیس‌جمهور نیز قرار گرفت. بنابراین نباید با انتشار اخباری غیر واقع، باعث ایجاد نگرانی در جامعه شویم و باید رسانه‌های ما بدانند که با طرح این مباحث، ذهنیتی را در بیرون از مرزهای خوزستان ایجاد می‌نمایند که باعث برداشت غلط از شکاف بین مردم، مسئولین و نمایندگان می‌شود، که این مسأله به منافع این استان ضربه می‌زند. اگر در جایی احساس شود که بین مردم خوزستان و نمایندگان و دولت‌مردان شکاف وجود دارد و نمایندگان فاقد جایگاه مردمی هستند، آن‌وقت باید منتظر اتخاذ تصمیماتی باشیم که در نهایت به منافع استان آسیب می‌رساند.
این نماینده مجلس شورای اسلامی ادامه داد: شاید برخی از اصحاب رسانه ندانسته اقدام به انتشار چنین اخباری می‌کنند، ولی بهتر است به‌جای آن، با رویکردی منتقدانه، متذکرانه و پیگیرانه، در راستای توسعه‌ی جامعه گام بردارند. زیرا انتقاد و تذکر باعث تلاش بیشتر مسئولین می‌شود، ولی تخریب، باعث می‌شود تا قدرت چانه‌زنی مسئولین و نمایندگان در سطوح ملی، کاهش پیدا نماید.