شیعیان هندوستان

شیعیان هندوستان

آبادان – نماینده ولی فقیه در هندوستان از کمک شیعیان هندوستان به ساخت ۱۵۰ خانه و سه خانه بهداشت در خوزستان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری روزنامه نیوز ، حجت‌الاسلام محمد مهدی مهدوی پور شامگاه چهارشنبه در حاشیه آئین کلنگ زنی خانه بهداشت نهر ابتر از توابع اروندکنار در جمع خبرنگاران اظهار کرد: خرسندم که شاهد همدلی و همبستگی میان شیعیان هندوستان و مردم خوزستان هستیم.

وی گفت: در سیل تحمیل شده شیعیان هندوستان با آسیب دیدگان از سیل اظهار همبستگی کردند، و هر آنچه که داشتند اعم از طلا، النگو و حتی گوسفندشان را برای کمک اهدا کردند.

وی افزود: این کمک ها به خاطر عشق و علاقه ای که شیعیان هندوستان به ایران داشتند از معنویت خاصی برخوردار است.

نماینده ولی فقیه در هندوستان تصریح کرد:  علاوه بر ابراز همدردی با هموطنانمان ما، به خاطر عشقی که به ایران و مقام معظم رهبری دارند و همینطور تاثیری که از انقلاب اسلامی گرفته‌اند به صورت خودجوش و با خلوص نیت کمک های خود را به سیل‌زدگان کشورمان اهدا کردند.

وی ضمن اشاره به اینکه تاکنون ۱۰ میلیارد تومان از کمک های شیعیان کشمیر و کارگیل و حیدرآباد جمع آوری شده است، یاد آور شد: خانه بهداشت نهر ابتر و دو مرکز بهداشت دیگر در استان خوزستان با بخشی از همین مبلغ جمع‌آوری شده ساخته می شود و ۱۵۰ خانه و  ۲ مدرسه در مناطق دیگر از جمله شهر سیل‌زده پلدختر هر کدام به ظرفیت ۶۰۰ دانش آموز نیز از همین مبلغ ساخته می‌شوند.

به گفته نماینده مقام معظم رهبری در هندوستان ا،ین همبستگی میان دو ملت ایران و هندوستان برای همیشه به یادگار خواهد ماند.

حجت الاسلام مهدوی پور در پایان خطاب به سیل زدگان خوزستان گفت: اگر چه شما مشقت سیل را تحمل کردید ولی مردم  سراسر دنیا نیز دلشان با شما همراه بود.