اشتغال بیش از ۲ هزار نیروی بومی استان بوشهر در منطقه ویژه پارس

اشتغال بیش از ۲ هزار نیروی بومی استان بوشهر در منطقه ویژه پارس

مدیر کار و خدمات اشتغال سازمان منطقه ویژه پارس از اشتغال ۲ هزار و ۴۰۲ نفر از کارجویان بومی استان بوشهر در سال ۱۴۰۲ در منطقه ویژه پارس خبر داد.   به گزارش پایگاه خبری روزنامه نیوز ، به نقل از سازمان منطقه ویژه پارس، سید محمدعلی موسوی با اشاره به تأکید مدیرعامل سازمان منطقه

مدیر کار و خدمات اشتغال سازمان منطقه ویژه پارس از اشتغال ۲ هزار و ۴۰۲ نفر از کارجویان بومی استان بوشهر در سال ۱۴۰۲ در منطقه ویژه پارس خبر داد.

 

به گزارش پایگاه خبری روزنامه نیوز ، به نقل از سازمان منطقه ویژه پارس، سید محمدعلی موسوی با اشاره به تأکید مدیرعامل سازمان منطقه ویژه پارس برای به‌کارگیری نیروهای بومی جویای کار و همکاری همه دستگاه‌های اجرایی مرتبط در استان بوشهر گفت: از این تعداد، ۲۶۴ نفر مربوط به شهرستان عسلویه، ۴۹۳ نفر شهرستان کنگان، ۳۱۵ نفر شهرستان دیر و ۲۵۹ نفر از شهرستان جم هستند.

 

وی با بیان اینکه ۳۸۶ نفر از نیروهای جویای کار شهرستان‌های دشتی و تنگستان پارسال در شرکت‌های مستقر در منطقه ویژه پارس مشغول کار شده‌اند، افزود: تعداد ۴۸۶ نفر از نیروی کار شهرستان دشتستان و ۱۹۹ نفر از شهرستان‌های بوشهر، گناوه و دیلم نیز در سال ۱۴۰۲ در منطقه ویژه پارس به‌کارگیری شدند.

 

مدیر کار و خدمات اشتغال سازمان منطقه ویژه پارس درباره وضع کمپ‌های کارگری، آشپزخانه‌های صنعتی، سرویس‌های ایاب و ذهاب و سایت‌های کارگاهی در سال ۱۴۰۲ گفت: در این سال از ۲۶۰ شرکت بازرسی و برای ۱۹۵ مورد اخطاریه برای رفع نواقص صادر شده است.

 

موسوی همچنین از تعطیلی پنج کمپ کارگری و معرفی ۱۵ شرکت به مراجع قضایی در سال ۱۴۰۲ خبر داد.

 

وی درباره پرداخت مطالبه‌های کارگری به ۶۱۵ مورد بازرسی از شرکت‌ها اشاره کرد و افزود: برای شرکت‌هایی که دارای تأخیر در پرداخت حقوق و مطالبه‌های کارگران بوده‌اند، تعداد ۱۹۷ اخطاریه صادر و ارسال شده که ۳۴ شرکت متخلف به دستگاه قضایی معرفی شده‌اند.

 

مدیر کار و خدمات اشتغال سازمان منطقه ویژه پارس به مقایسه آمار حوادث ناشی از کار در سال‌های ۱۴۰۱ و ۱۴۰۲ در منطقه ویژه پارس اشاره کرد و گفت: سال ۱۴۰۱ تعداد ۱۶۸ پرونده درمورد حوادث ناشی از کار در واحد بازرسی کار مدیریت کار و خدمات اشتغال سازمان منطقه ویژه پارس تشکیل شد که این پرونده‌ها در سال ۱۴۰۲ به ۱۴۸ مورد کاهش یافت.

 

موسوی کاهش این پرونده‌ها را بیان‌کننده اهتمام شرکت‌ها به افزایش نظارت واحدهای اچ‌اس‌ئی و جدیت کارگران در رعایت موارد ایمنی دانست.

 

وی با قدردانی از همکاری شرکت‌هایی که برای به‌کارگیری کارجویان بومی استان بوشهر اهتمام ویژه دارند، خواستار مساعدت همه دستگاه‌های مرتبط و شرکت‌های مستقر در منطقه در سال ۱۴۰۳ برای تداوم روند به‌کارگیری نیروهای بومی شد.

 

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.